Daně? Umíme :)

Novinky

„Nekonečné“ ošetřovné

Návrh zákona ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové, který rozšíří možnosti čerpání ošetřovného po celou dobu trvání mimořádných opatření proti koronaviru, a to i zpětně, byl schválen obě komorani parlamentu a čeká již jen na podpis prezidenta republiky.

Ošetřovné se poskytne po celou dobu mimořádných opatření v souvislosti s epidemií, kdy budou uzavřené školy a další dětská zařízení. Nově se vztahuje na děti mladší 13 let. Ošetřovné se bude vyplácet i při péči o starší hendikepované dětí navštěvující školu. Nárok na ošetřovné vzniká i při uzavření zařízení zabezpečujícího celodenní péči o zdravotně hendikepovaného člena společné domácnosti. Ošetřovné se bude vyplácet i v případě, že o uzavření zařízení z důvodu epidemie rozhodne sám zřizovatel.

Dva pečující se budou moci v péči o děti podle potřeby střídat vícekrát, přičemž počet a způsob těchto vystřídání je neomezený.
V případě živnostníků (OSVČ) bude výpadek jejich příjmů z důvodu péče o děti sanovat dle dohody vlády program Ministrestva průmyslu a obchodu.

Více k dané problematice a jak v daném případě postupovat je k nalezení na stránkách Ministrestva práce a sociálních věcí, kde je nejen návod na postup, ale také odkazy na tiskopisy a to jak pro školská zařízení, tak pro rodiče a zaměstnavatele.
Jsou zde zodpovídány také přepokládané nejběžnější dotazy k dané problematice.
https://www.mpsv.cz/…cz/osetrovne


Komora auditorů České republikyKomora certifikovaných účetníchAsociace profesních účetních
Napište nám a my Vám zavoláme zpátky.